E bujshme/ Vjen lajmi i rëndë, nga Brukseli për integrimin e Shqipërisë

2740
0

Një lajm aspak i mire për procesin e integrimit të Shqipërisë ne BE. Mesohet se Presidenca gjermane në fund të vitit mund te fillojë bisedimet për negociatat me Maqedoninë dhe mund të lërë ende në pritje vendin tonë.

Ky është parashikimi pesimist e ka bërë “Euractiv”, një media shumë pranë qarqeve zyrtare në Bruksel.

Shkak për këtë mund të jenë ndryshimet e njëanëshme kushtetuese të bëra nga Rama që shkojnë në dëm të Shqipërisë dhe nga ana tjetër zgjedhjet e rregullta që zhvilloi Maqedonia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.