Dy tërmete të fuqishme njëri pas tjetrit “shkundin” një shtet tjetër mbrëmjen e sotme

1099
0

Dy lëkundje të fuqishme, me magnitudë 6 dhe 5.8 të shkallës rihter janë shënuar në Kolumbi mbrëmjen e sotme.

Lëkundjet me magnitudë 6 u ndjenë për më shumë se 30 sekonda, epiqendra e të cilës ishte afër qytetit më të madh të vendit, Bogota.

Sipas qendrës sizmologjike USGS, të dy lëkundjet ishin në thellësinë 10 km.

Vetëm 15 minuta më vonë u ndjenë lëkundjet e tërmetit me magnitudë 5.8 të shkallës rihter.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.