Dy lëkundje tërmeti në mëngjes, IGJEUM nxjerr të dhënat: epiqendra dhe magnituda

583
0

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton se ka regjistruar dy lekundje termeti ne oret e para te dites se sotme.

Per fat magnituda ka qene e ulet dhe nuk ka asnje raportim per deme, apo panik te shkaktuar.

Sic mund ta shihni edhe ne tabelen me poshte lekundja e pare per daten 7 shkurt eshte regjistruar ne oren 05:39 me epiqender 10 km ne Perendim te GJirokastrer dhe me magnitude 2.7.

Pas saj, nje tjeter lekundje termeti eshte regjistruar ne oren 06:14, ne te njejten epiqender dhe me magnitude 2.6.

Kujtojme se ne oret e para te mengjesit te sotem Kreta ne Greqi eshte tronditur nga nje lekundje termeti me magnitude 4.7.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.