Dy lëkundje tërmeti në Durrës, qytetarët: O Zot filloi prape

1035
0

Dy lëkundje tërmeti janë regjistruar mengjesin e sotem në Durrës, me epiqendër detin Adriatik.

Sipas faqes europiane të tërmeteve, lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 dhe 2,1 dhe me epiqendër detin Adriatik. Sipas qytetarëve që kanë bërë reagimet e tyre pas tërmetit në faqen e EMSC, tërmeti i pare është ndjerë por nuk ka zgjatur shumë. Ai ka qenë 10 kilometër në tellësi të tokës.

“U ndje sa na zgjoi nga gjumi. Sukth”, shkruan një qytetar. “O zot..filloi prap..jemi bo me hije”, shkruan një tjetër.

“E ndjeva por nuk ishte shume I forte 3.5 mo.” “Zot na ruaj” “Pak seconda po u ndje mir.” “U ndie shum por pak sekonda.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.