Duka parakalon gabim me Porsche-n e tij, humb jetën

540
0

Një nga emrat më të njohur dhe të rëndësishëm të fisnikëve gjermanë ndërroi jetë një ditë më parë.

Duka Fridrih i Vyrtembergut vdiq në një aksident rrugor pranë Ravensburgut.

Sipas policisë, Duke po ngiste makinën e tij Porsche, kur tentoi që të parakalonte një traktor.

Por ai siç duket nuk e kishte parë një makinë Ford që po i vinte përballë dhe u përplasën.

Duka ndërroi jetë, kurse shoferi i makinës Ford u shoqërua në spital me plagë të lehta.

56-vjeçari la pas gruan, Princeshën Vid dhe tre fëmijë të rritur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.