‘Dridhet’ jugu nga termeti, banorët: Zgjati shumë

593
0

Një tërmet me magnitudë 4.0 ka lëkundur pak më parë jugun e vendit.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në Berat, Fier, Vlorë, Himarë, Gjirokastër dhe disa qytete të tjera. Qendra Europiane për tërmetet (EMSC), fillimisht ka raportuar për tërmet në detin Adriatik, por pas përditësimeve, pak minuta më parë, ka bërë me dije se epiqendra ka qenë Vlora.

Banorët e këtyre zonave shkruajnë se tërmeti ka qenë i fortë dhe ka zgjatur shumë. Sipas IGJEUM n Shqipëri, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 dhe me epiqendër Borshin, Himarë.

“U ndje fort në Himarë, kati 5”

“Shume i forte, Gjirkoastër”

“U ndjen ne Berat , kati 5. Zgjati goxha!”

“U ndje ne Vlore pak”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.