Drejtoresha e Infektivit vuan prej 4 muajsh, e bija e Najada Çomos dergon mesazhi rrëqethës.

303
0

Gjate kesaj kohe pandemie, ditet kanë qenë të vështira për të gjithë por me shume kane qene per mjekët. Ata janë kategoria që kanë vuajtur më shumë nga të gjithë sidomos ndarjen me të dashurit e tyre.

Greis Çomo, vajza e doktoreshës së njohur Najado Çomo, ka prekur me fjalët e saj të ndjera në rrjete sociale, kur thotë se prej më shumë se 4 muajsh nuk mund të përqafojë dot nënën e saj.

Personat që më njohin e dinë sa njeri diskret që jam, por e ndjej të nevojshme të shkruaj 2 fjalë…

Prej më shumë se 4 muajsh, nuk mund të përqafoj dot mamin tim. Prej më shumë se 4 muajsh, vetë ajo nuk mund të përqafojë dot gjyshen time. Prej më shumë se 4 muajsh, unë dhe babi, shohim çdo ditë në sytë e saj lodhjen, përkushtimin, dëshpërimin për jetët e humbura, pavarësisht përpjekjeve të panumërta që stafi mjekësor është dukë bërë.

Prej më shumë 4 muajsh stafi mjekësor, të gjithë pa asnjë përjashtim, janë duke shërbyer me një energji dhe forcë të paimagjinueshme. Prej më shumë se 4 muajsh na kërkohet që të zbatojmë disa rregulla të cilat, në këndvështrimin tim, nuk janë kaq të vështira dhe të pamundura.

Ju lutem, tregohuni pak egoist për veten tuaj, ruani distancën, vendosni maskën, shkruan ajo përmes një shënimi në Facebook

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.