Doli i pafajshëm, por sot Saimir Tahirit i dalin fotot, ja si lëviz ‘bossi’ në mes të Tiranës

2003
0
Ish ministri i Brendshem Saimir Tahiri, gjate nje mbledhje te Keshillit te Mandateve dhe Rregulloreve i cili eshte mbledhur per te shqyrtuar kerkesen e Prokurorise se Krimeve te Renda per heqjen e imunitetit dhe dhenien e autorizimit per arrestimin e tij./r/n/r/nFormer Interior Minister Saimir Tahiri during the meeting of the Parliamentary Committee on Mandates and Regulations which is due to review the Prosecution's request to remove his immunity and authorize his arrest.

Teksa doli pa lagur nga sistemi i drejtësisë, e cila pavarësisht përgjimeve dhe lidhje së tij me Habilajt, ish-ministri u dë nua vetëm me shërbim prove.

Por edhe pse Saimir Tahiri nuk ka më funksion deputeti apo ministri, ajo që të bie në sy është fakti që ai vazhdon ende të shihet kryesisht në zonën e ish-Bllokut, me shofer personal dhe makinë super luksoze.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.