Doktorët i thane se ke probleme me vitaminen D, 19 vjecarja humb jeten nga gabimi i mjekeve

714
0

Nena dergoi vajzen e saj 19 vjecare per te ti bere disa analiza pasi ajo nuk po ndihej mire.

19 vjecarja kishte marramendje dhe ndihej e paqendrueshme kur ecte. Pas analizave qe ajo beri mjeket i thane se ke nevoje te pish me shume uje dhe se ke probleme me mungesen e vitamines D.

Por pas disa javesh dhimbjet e saj u rikthyen serisht edhe ilacet qe i kishin dhene mjeku nuk i benin me efekt.

Kur ajo u vizitua per here te dyte mjeken zbuluan se ajo kishte nje tumor ne tru dhe se semundja e saj kishte evoluar. Pas nderhyrjes qe ajo beri cdo gje shkoi mire por disa muaj me vone 19 vjecarja humbi jeten ndaj prinderit e saj e kane bere historin publike qe te shpetojn familje te tjera nese ata kane keto simtoma.

Simptomat më të zakonshme të një tumori të trurit

Dhimbje koke
Konvulsione
Ndjehem i semure
Te jesh i semure
Probleme me memorien
Ndryshimi në personalitet
Dobësi ose paralizë në njërën anë të trupit
Probleme me shikimin
Probleme të të folurit
Nëse vuani ndonjë nga këto simptoma, veçanërisht një dhimbje koke që ndihet ndryshe nga ato që keni zakonisht, duhet të vizitoni mjekun tuaj. Jo cdo dhimbje qe lexuat me lart eshte nje tumor truri por nese keni dicka qe nuk shkon me ju duhet te shkoni tek mjeku. shiko.news