Do të qani! Infermierja nuk duron beben duke qarë dhe bën atë që askush s’do guxonte

710
0

Kur lind një fëmijë është gjithmonë një ngjarje që mbush me gëzim familjen e të sapoardhurit në jetë, duke parë që kjo fytyrë e ëmbël provokon të gjitha ndjenjat më të ëmbla.

Ndoshta kjo është arsyeja pse është kaq e dhimbshme dhe e trishtueshme të shohësh një fëmijë kaq të brishtë dhe të pafajshëm që vuan.

Video në vijim tregon historinë e një fëmije që ka lindur parakohe, e që lufton me dhimbje dhe të gjitha komplikacionet më të rënda.

E gjitha filloi kur nëna e saj, Sarah, zhvilloi një gjendje serioze që shkaktoi dështimin e shumë organeve në javën e saj të 27-të të shtatzënisë, gjë që e vuri jetën e saj dhe jetën e foshnjes në rrezik serioz.

Mjekët vendosën që alternativa më e mirë për të mbijetuar fëmijën ishte ta lindte me një seksion cezarian të jashtëzakonshme, vetëm në këtë mënyrë do të kishte mundësi të luftonte për jetën e tij.

Foshnja, e quajtur Connor, ishte aq e vogël kur lindi saqë peshonte vetëm 950 gram; jeta e tij nuk mund të kishte filluar në një mënyrë më të vështirë.

I porsalinduri, Connor, u dërgua në Njësinë e Kujdesit Intensiv Neonatal, ku për shkak të gjendjes së tij të brishtë shëndetësore ai tërhoqi vëmendjen e një infermiere me emrin Gween.

Pavarësisht nga diagnoza e mjekëve, pas një kohe të shkurtër Sarah ishte në gjendje ta merrte plotësisht veten nga sëmundja e saj; e sapo ajo u ngrit nga shtrati nxitoi për të parë fëmijën e saj dhe nuk u nda asnjë çast nga ai.

Ndërkohë, babai i fëmijës ishte kujdesur për të në çdo kohë.

Por prindërit e rinj nuk e dinin se kur ata shkonin në shtëpi për të pushuar, Gween ishte veçanërisht e vëmendshme ndaj nevojave të Connor, ajo e ndoqi atë me një kujdes dhe dashuri të pamasë.

Gruaja nuk mund të vepronte me indifference dhe ishte e gatshme të bënte gjithçka për ta bërë fëmijën që të merrte veten.

Ajo gjithashtu qepi disa veshje të bëra në masën e fëmijës.

Ajo pranon se nuk mund ta duronte kur e shikonte të voglin duke vuajtur.

Kur prindërit e Connor-it kuptuan se kishte një infermiere që bënte gjithçka për të, ata u habiten dhe i ishin shumë mirënjohës.

Falë kujdesit të ekipit mjekësor, Connor arriti të rimarrë plotësisht veten dhe të largohet nga spitali për të shkuar në shtëpi me nënën dhe babanë. Tani ai është një fëmijë i madh, por prindërit e tij nuk e kanë harruar gjestin e Gwenn dhe nuk duan që Connor të harrojë atë që bëri ajo grua e veçantë që e ndihmoi të mbijetonte pasi erdhi në këtë botë në një mënyrë kaq të brishtë.

Kështu ata vendosën të bëjnë një surprizë të bukur për infermieren e ëmbël.

Këtu keni videon në gjuhën angleze të surprizës së mrekullueshme, që nuk ka nevojë për fjalë për të kuptuar emocionin që infermierja ndjen kur zbulon dhuratën e saj, ne ju sugjerojmë të përgatitni facoletat.

 

/preferenca