Do ju thyhet zemra! Nuk merr lajm nga vajza prej një jave, dërgon të dashurin të kontrollojë, por…

730
0

Kjo është historia e një nëne 28-vjeçare të quajtur Tracy Ineichen. Fëmija i saj, Brier, ishte vetëm një vjeç kur ndodhi gjithçka.

Fatkeqësisht, për një kohë të gjatë, Tracy nuk mundi të kujdeset për të, pasi ajo duhej të shërbente për një krim në burg. Vajza e vogël iu dha gjyshes së saj Annette, nënës së Tracy-t.

Megjithatë çdo javë, gjyshja mund ta merrte vajzën në një vizitë në nënën e saj dhe Tracy gjithashtu kishte telefonata në dispozicion, shkruan ShkodraNews. Por këto vizita u ndërprenë papritmas, pasi ajo kishte më shumë se një javë nuk merrte asnjë lajm më prej tyre.

Kështu që ajo i kërkoi të dashurit të saj, Anthony, për të shkuar në shtëpinë e nënës së saj dhe të shikonte nëse gjithçka ishte mirë. Atë ditë ishte 14 nëntor. Anthony arriti në pragun e shtëpisë së Annette-s dhe menjëherë ndjeu se diçka nuk shkonte…ajo ishte e qetë, shumë e qetë.

Kur hyri në shtëpi, ai e gjeti gjyshen e vajzës së vogël, vetëm 58 vjeçe, pa jetë, në dhomën e gjumit. Brier ishte në shtratin e saj, e dobët, e kequshqyer dhe e dehidratuar. Sipas rindërtimit të fakteve, fëmija nuk u ndihmua për rreth pesë ditë, shumë për një fëmijë vetëm 1 vjeç.

Annette kishte vdekur nga shkaqe natyrore, papritmas. Brier u pranua në një qendër sociale dhe Anthony u kujdes për të gjatë rehabilitimit. Ai nuk ishte babai i saj, por ai u përpoq të bënte gjithçka që vajza të ishte mirë.

Për fat të keq, pas disa muajsh, shërbimet sociale ia besuan fëmijën një familjeje adoptuese, shkruan ShkodraNews. Sot duket se Tracy ka dalë nga burgu dhe është duke u përpjekur për të krijuar, gradualisht, marrëdhënien me fëmijën e saj.

Ajo që ndodhi ishte e tmerrshme, ndoshta Brier ishte shumë e vogël për ta mbajtur mend dhe kjo ndoshta është diçka e mirë. Këto janë gjëra që lënë gjurmë për jetë, të cilat mund të çojnë në trauma të përhershme. Gjëja më e rëndësishme tani është se fëmija është mirë dhe e lumtur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.