“Do bien në pak orë reshje të 11 ditëve”- Të mërkurën mos dilni nga shtëpia nëse jetoni në këto zona

4
0

Nje situate te veshtire pritet te kete vendi te merkuren per sasine e madhe te reshjeve te shiut qe parashikohet se do te bien sidomos ne Jug te vendit.

“Ky sistem vranësirash e kjo stuhi ka qenë e fokusuar ne Veri të Greqisë. Shkodra që kryesisht sjell probleme këtë herë ka qenë e fokusuar ne Jug te vendit.

Pritet që të mërkurën gjatë natës, dhe të enjten të kemi sërish reshje.

Janë reshje që bien për rreth 12, 24 orë e bie e gjithë sasia ujore në një kohë të shkurtër.

Pra reshje që duhet të bien për 10-11 ditë bien në vetëm 12 ore apo edhe më pak orë.
Ka gjasa që të paktën disa zona, qakru i Vlorës, pritet të jetë epiqendra dhe Saranda Ksamili Fieri të marrë një sasi të konsiderueshme reshjesh”, tha Lajda Porja ne Top Channel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.