Injoroi simptomat dhe vazhdoi punen, parukierja infekton 91 persona me koronavirus

513
0

Një parukiere ka infektuar me koronavirus 91 klientë të saj ne SHBA.

Mediat amerikane raportojnë se ajo ka injoruar simptomat e koronavirusit dhe ka vazhduar punën si normalisht.

Mësohet se 84 persona janë klientë të infektuar ndërsa 7 të tjerët janë kolegë. Deri më tani nuk i është bërë ende tamponi të gjithë personave që ai ka patur kontakte.

Infektimi erdhi pavaresisht se punonjësit dhe klientët mbanin maksa mbrojtëse.

Sheteti i Misurit, prej më shumë se dy javësh ka lejuar hapjen e parukerive, pas kërkesave të shumta nga qytetarët.

Autoritetet shëndetësore në vend bëjnë thirrje që qytetarët të jenë më të kujdeshëm edhe pse thonë që situate është nën kontroll.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.