“Desha me pagu po s’pata mundesi” Aktori i njohur ironizon sportelet e prishur te rrugës së kombit.

446
0

Një lajm shumë aktual këto ditë ka qenë pagesa për taksat kufitare që i vuri kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Ky vendim kishte ngjallur reagime të shumta, në protesta ishin shkatërruar edhe vendet ku duhej të kryhej pagesa, shkruan lajmi.net.

Aktori Fatmir Spahiu i njohur si Bufi, kishte realizuar dje një video pikërisht tek ajo pikë kufitare.

Me shaka ndalet dhe i pyet se a duhet paguar taksën, ndërsa policët kufitar i thonë të vazhdojë tutje.
“Pse more, unë desha me ia dhanë shteti një 5 euro, po…”, dëgjohet aktori në sfond.”, thotë Bufi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.