Deklarata shokuese e Artan Hoxhës: Ja pse gjykata liroi Fran Frrokajn

498
0

I ftuar në opinion me Blendi Fevziun, Hoxha ka deklaruar se Gjykata e Lezhës mori vendimin “arrest shtëpie “duke liruar nga burgu kryebashkiakun e Lezhes pasi gjyqtari u kercënua.

“Gjyqtari u kërcënua dhe u mbajt nën presion”, tha Hoxha. Siç u shpreh ai, dy personat e vetëm ndaj të cilëve u mor masa e sigurisë arrest me burg nuk kanë pasur ndonjë rëndësi në skandalin e tjetërsimit të pronave në bregdet.