Dalin pamjet, dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para hel mimit

231
0

Me mijëra qytetarë të Deçanit janë hel muar ditët e fundit. Situata është alarmante, ndërsa ende nuk ka një konfirmim nga autoritetet se çfarë e ka shkaktuar.

Ndërkohë që pretendohet se hel mimi ka ardhur nga uji. Mirëpo, duket se ngjarja ka marrë një tjetër rrjedhë për hetimin.

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë të dy të rinjve serbë që kanë qenë shumë pranë pusetave të ujit. Ata janë konstatuar nga pronari i një resorti dhe ky i fundit, i ka parë si të dyshimtë dhe ka njoftuar policinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.