Dalin foto të reja nga operacioni i shpëtimit të Alvin

591
0

Djaloshi Alvin Berisha ka arritur të dalë nga kampi i sirian. Ky operacion shpëtimi u bë i mundur falë negocimit të Konsullit të Nderit të Shqipërisë në Liban, Marc Ghorayeb, autoriteteve italiane dhe bashkëpunimit nga autoritetet shqiptare.

Këto janë foto të reja që tregojnë momentet pasi Alvin kishte kaluar kufirin me Sirinë dhe ndodhej i sigurtë në Liban.

Forca të ushtrisë libaneze, si dhe agjentë të shërbimit sekret shihen teksa qëndrojnë krah vogëlushit, i cili do të bashkohet së shpejti me familjen e tij në Itali.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.