Çifti me Sindromën Down kritikohet për martesën e tyre, por 22 vjet më vonë ata cudisin sërish

654
0

Është një fakt i mirënjohur se gjysma e martesave në Shtetet e Bashkuara përfundojnë me divorc.

Pra, imagjinoni kur kemi dëgjuar për këtë çift në Mbretërinë e Bashkuar me sindromën Down që po feston 22 vjet martesë. Ajo preku zemrat tona.

Marian dhe Tomi u takuan në një qendër trajnimi lokale për ata me aftësi të kufizuara. Ata dolën për një vit e gjysmë para se Tomi, ti propozonte Marianës për tu bërë nusja e tij. Ai mori bekimin e prindërve të saj.

Dhe çfarë e bën këtë bashkim edhe më të ëmbël është se ai i propozoi me një unazë lodër nga një makinë shitëse. Vetëm disa muaj më vonë, ata u martuan në një ceremoni me miqtë e ngushtë. “Ata e duan njëri-tjetrin shumë, respektojnë njëri-tjetrin dhe janë plotësisht të ndershëm”, tregon motra e Marianës.

“Dasma ime ishte dita më e mirë e jetës sime. U trondita kur Tomi më propozoi, por nuk më duhej të mendoja dy herë për të thënë po, “tha Mariana. “Tommy dhe unë kurrë nuk debatojnë,” shtoi ajo. “E dua shumë burrin tim. Ai është shoku im më i mirë. Këta janë një shembull i bukur i asaj që duhet për të pasur një martesë të gjatë e të lumtur.

Burimi: Positivshare.com
©gatuajshendetshem.com/a.c./

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.