Cfare po ndodh ne Korçe, qyteti mbushet me flamuj grekë

144
0

Qyteti i Korçës është mbushur me flamuj greke. Siç shihet edhe nga fotoja e mëposhtme, në një pjesë të qendrës së qytetit janë vendosur flamujt grekë në shtyllat e dritave.

Flamur grek ka dhe në qendër të qytetit të Korçës dhe përreth shatërvanëve.

Mesohet se flamuri grek është vendosur për javën e kulturës greke. Kujtojmë që në kuadër të javës së kulturës greke janë zhvilluar disa aktivitete në Tiranë, por edhe në disa qytete të tjera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.