Cfare ndodh nese familja Meta shpallet ‘non grata’ nga SHBA? Kryemadhi habit me pergjigjen: E ça pastaj?

1
0

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, është shprehur se nuk ka frikë nëse familja Meta shpallet “Non Grata” nga Amerika, ndërsa ka shtuar se marrëdhëniet e tyre me SHBA, janë jo institucionale.

Në një intervistë për televizive, ajo ka thumbuar dhe Lulzim Bashën, duke thënë se ky i fundit, nuk mund të shkojë në Amerikë.

Monika Kryemadhi: Ça pastaj. Ça do me thënë Non Grata. Unë nuk jam shtetase amerikane. Ju mendoni se të qenurit “Non Grata” në Amerikë të bënë më pak të mirë me njerëzit me të cilët jeton.

Ti jeton me njerëzit e tu këtu. Zëdhënësi i Edi Ramës, Lulzim Basha që flet në emër të Ambasadës Amerikane të shkoj vet një herë në Amerikë.

Kur të hysh në Ambasadën Amerikane nuk do të thotë se ke shkuar në Amerikë. E dyta, marrëdhëniet e familjes Meta nuk kanë të bëjnë me marrëdhënie institucionale, janë jashtë politikës. Marrëdhëniet nuk ndërtohen sipas lojës që luhet por sipas besueshmërisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.