Cfar po ndodh, Sokol Balla nga Kabuli, me jelek antiplumb dhe kaskë mbrojtëse..

440
0

Gazetari Sokol Balla ka publikuar në rrjete sociale një foto arkive, nga Kabuli.

Foto është shkrepur më 28 nëntor 2017 në kryeqytetin e Afganistanit, vendi që sot është kthyer në qendër të mediave mbarë botërore, për faktin se atje tashmë janë talebanët që zotërojnë pushtetin.

Forcat e sigurisë së Afganistanit nuk kanë bërë rezistencë dhe çdo qytet është marrë pë luftë, përkundrazi, në paqe. Edhe pushtetin talebanët e kërkojnë në paqe, ndërkohë që presidenti Ashraf Ghani sot më herët braktisi vendin dhe u arratis për në Taxhikistan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.