Çadrat me vete/ Reshje shiu dhe fresk, ja si parashikohet Moti në vijim për vendin tonë..

5097
0

Sipas sinoptikanes Rezarta XHakollari, një masë ajri e ftohte nga Islanda ka zbritur drejt Mesdheut duke shkaktuar reshje shiu dhe renie te temperaturave ne nje pjese te mire te Europes. Kjo ka zhvendosur te nxehtin afrikan ne vendin tone duke sjell ndryshime.

Per me shume ndiqni sinoptikanen ne videon me poshte: