Brisilda tregon per here te pare si po shkon jeta e saj sot: Po jetoj…

565
0

Brisilda Rroku gjatë një intervistë për emisionin “Shqipëria Live” pas videos se publikuar nëper mediat online, ku ajo shfaqet teksa rr ihet nga një tjetër femër, e quajtur Margarita, e cila mori vesh se 22-vjeçarja kishte shkuar me të dashurin e saj, tregon cpo ndodh me te sot.

E pyetur se çfarë po ndodh me të pas publikimit të asaj video, e reja u shpreh se është “ndjerë e kër cënuar dhe e diskriminuar”. Sipas saj, kanë shkruar shumë gjëra për të që e kanë bërë të ndihet keq dhe e pasigurtë.

Aktualisht ajo jeton në Tiranë dhe shprehet se e kanë ndihmuar shoqatat. “Kam ardhur në Tiranë përmes shoqatave. Kam kaluar 3 javë në gjendje të rëndë psikologjike. Tani e kam kaluar këtë gjendje, por ndihem keq nga mënyra se si më shohin njerëzit në rrugë. Unë dua të gjej punë e të bëj jetën time, por nuk mund të bëj jetë normale”, tha ajo.

Gjithashtu Brisilda kërkoi nga njerëzit që e kanë ndihmuar deri tani dhe nga ambasadat që ta ndihmojnë që të dalë jashtë shtetit, pasi këtu nuk ndihet e mbrojtur.

“Nuk e ndjej veten të sigurt. Nuk më intereson se çfarë ka ndodhur me Nojën apo Margaritën. Mua më intereson jeta ime”, vijoi ajo.

Në të njëjtën kohë, e reja kërkoi nga shteti që të bëjë më shumë drejtësi dhe zëri i femrave të vuajtura të dëgjohet. “Uroj bëhem një shembull i mirë për të gjitha femrat që nuk flasin kur janë viktima”, përfundoi ajo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.