Borë në mes të prillit/ Zbardhen fshatrat ne kete qytet

4
0

Edhe pse jemi në mes të pranverë, gjatë ditës së sotme temperaturat kanë qenë dimërore, teksa në zonat veriore dhe juglindore të vendin nuk kanë munguar as reshjet e dëborës.

Reshjet e borës kanë përfshirë zonat malore në Korçë, më saktësisht segmentin e Qafë Thanës si dhe zonën e Mokrës. Ndërkohë që në Dardhë, Voskopojë dhe Vithkuq, raportohet për reshje të dobëta dëborë.  Deri më tani të gjitha akset rrugore janë lehtësisht të kalueshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.