Blendi Gonxhe tregon rastin ku mbeti pa fjalë, i shokuar

260
0

Kreu i DPSHTRR, Blendi Gonxhe, ka postuar në rrjetet e tij sociale një skenë që ka hasur në segmentin Sauk-TEG, ku një prind me shpejtësi 80-100km për orë mbanë pranë vetes fëmijën e tij.

Në momentin kur Gonxhe i ka bërë shenjë, ai e ka hedhur fëmijën në sediljen e pasagjerit por pa i vendosur rripin e sigurimit.

 “Kthehesha nga puna, në unazë, segmenti Sauk-TEG, një Volvo SUV hyn në parakalim në kthesë pa sinjal, e arrij dhe ç’të shikoj! Fëmija 6-8 vjeç në rimon, koka e fëmijës trupimët te xhami, prindi shofer po argëtohej me 80-100 kmh me të birin sandviç mes tij dhe timonit!

I bëj shenjë me kujdes: -je çmendur? A je në vete?!!!Reagoi duke e hedhur fëmijën te krahu i pasagjerit, në këmbë, i pa lidhur me rryp sigurimi, në ecje! Prindi një mesoburrë, mbeta pa fjalë, i shokuar dhe i trishtuar. Nuk arrita të filmoja dot skenën por hyra në shtëpi gja kprishur.

Imagjinoni çfarë shembulli merr ai fëmijë, truri i tij sfungjer që krijon që tani nocionet më të gabuara, rreziku, papërgjegjshmëria, kurajo e atij prindi në mes të ditës në një nga akset më të trafikuara të kryeqytetit, tmerr!”, shkruan Gonxhe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.