Bledi Çuçi zgjidhet ministri i ri i Brendshëm në vend të Sandër Lleshajt.

143
0

Kryeministri Rama ka dërguar emrin e Blendi Çuçit tek Presidenti Ilir Meta për ta dekretuar si ministrin e ri të Brendshëm në vend të Sandër Lleshaj që dha dorëheqjen nga detyra .

Ne vend te tij ne Ministrinë e Bujqësisë, Rama ka emëruar ish ministren Milva Ikonomi.

“Sot do të dërgoj për dekretim nga Presidenti, Bledi Çuçin si ministër të brendshëm dhe Milva Ekonomin si ministre bujqësie;

dy bashkëpunëtorë të përkushtuar në çdo detyrë që kanë kryer këto vite, me integritet, profesionalizëm dhe kulturë qytetare e politike të padyshimtë”- shkruan Rama në Twitter.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.