Betohet Joe Biden: “Ne do të kthehemi në aleanca dhe do të bashkojmë Amerikën”

82
0

Joe Biden betohet në një bibël të vjetër familjare (127 vjeç) në Uashington dhe bëhet zyrtarisht presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara, më i vjetri ndonjëherë në moshen 78 vjecare, në Ditën më të blinduar të Inaugurimit në histori.

“Demokracia ka prevaluar, më ndihmoni të bashkoj Amerikën,” tha ai në fjalën e tij të inaugurimit. Donald Trump u largua nga Shtëpia e Bardhë me gruan e tij Melania: “Kanë kaluar katër vjet të pabesueshme”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.