Berisha-kamerierit: Bashës me shoke të mos iu serviret asnjë kafe sot e tutje

21
0

Pas prononcimit për media nga shkallët e selisë së Partisë Demokratike, Sali Berisha u ul në kafenenë pranë selisë, bashkë me figura të tjera të partisë, si ish-presidenti Bujar Nishani, deputeti Tritan Shehu, Genc Pollo, Edith Harxhi, etj.

Kur kamerieri erdhi për të marrë porosinë, Berisha e këshilloi që të mos u shërbejë më mbështetësve të Bashës.

“Mercenarëve të Bashës të mos iu serviret sot e tutje asnjë kafe. Ata rrinë atje dhe vijnë këtu. U thuaj s’keni punë, keni ardhur për misione që nuk mund të pranohet. Nuk është puna t’i diskriminojmë, por t’i ndihmojmë të largohen për në shtëpitë e tyre, sepse janë në mision shumë të gabuar. Ky lokal i mrekullueshëm ka mision tjetër, t’u shërbejë demokratëve”, tha Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.