Berisha i vendos Bashës emrin e ri: Meriton të quhet me emrin..

58
0

Ish-kryeministri Sali Berisha është duke zhvilluar ditën e sotme në Qytet Studenti një ceremoni në nder të Ditës së Rinisë.

Sipas Berishës lëvizja e Dhjetorit ‘90 ishte lëvizja e idealeve më të pastërta njerëzore të studentëve shqiptarë. Ndër të tjera Berisha foli edhe për situatën e PD-së. Në fjalën e tij ai është shprehur se kryetari i saj meriton të quhet “Lulzim Boshi”.

“Në këto 8 vite, demokratët derdhën sakrifica. Por ata kaluan nga një humbje në humbje tjetër, jo për shkak të tyre, por për shkak të një njeriu që pas 8 vitesh meriton të quhet, as pak e as më shumë se Lulzim Boshi dhe pengkryetari”, tha Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.