Berisha i drejtohet Amerikes: Më kërkoni falje, ndjesa publike pranohet!

3
0

Ish-kryeministri Sali Berisha mbrëmjen e sotme ka komentuar dhe shpalljen e tj “Non Grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të cilën theksoi se nuk po  kërkon heqjen e saj por gjykimin e Sekretarit Blinken për shpifje.

Sipas Berishës nëse SHBA-të i kërkojnë një ndjesë publike atëhere çështja është e zgjidhur.

“Unë nuk kërkoj heqjen e vendimit. Jo! Unë këkoj gjykimin për shpifje. Së dyti ata po më kërkuan të falur, çështja është e zgjidhur. Ndjesa publike pranohet”, tha Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.