Bergamo, zero raste të reja me Koronavirus, është hera e parë që nga fillimi i pandemisë, merita eshte e..

280
0

Në provincë, një nga më të prekurit nga urgjenca, infeksionet e reja kishin rënë në javët e fundit, por kurrë nuk kishin rënë në zero

“Për ne ky është një lajm shumë i rëndësishëm dhe merita u shkon qytetarëve të Bergamos”, komentoi në Twitter kryetari i qytetit, Giorgio Gori. “Le të vazhdojmë kështu”.

Por vëmendja mbetet e lartë Kulmi u regjistrua në 23 mars me 715 raste të reja dhe 251 humbje jete. Për disa javë rastet ishin të kufizuara, të paktën disa dhjetra. Por numri zero nuk ishte regjistruar kurrë. Sidoqoftë, vëmendja në provincë mbetet e lartë, veçanërisht ndaj atyre që vijnë nga jashtë, me provat që janë bërë në panairin e Bergamos për ata që vijnë me fluturim nga aeroporti Orio al Serio.

Situata në Lombardi Në Lombardi, sidoqoftë, numri i infeksionit mbetet i lartë. Aktualisht pozitivët janë 5,576, me 185 raste të reja nga 12,957 tampone në 25 orët e fundit. Asnjë humbje jete nuk është regjistruar në Rajon, dhe ka pasur një rënie të kujdesit intensiv (-3) dhe kujdes jo-intensiv (-1). 103 u shëruan. Ndër krahinat, në Milano numri më i madh i çështjeve me 71 pozitive të reja, nga të cilat 48 në qytet. Pasuar nga Pavia (38), Brescia (28) dhe Monza dhe Brianza (12).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.