Behgjet Pacolli ndërton “Sarandën” në Kazakistan

286
0

Miliarderi shqiptar Behgjet Pacolli ndërton “Sarandën” edhe në shtetin e Kazakistanit te largët.

Përmes një postimi në Facebook, teksa krenohet me projektin e tij, Pacolli jep edhe arsyet pse zgjodhi ta quaje me këtë emër.

“Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës.

Aty ku do të vendoseshin kazakët e pasur. Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!“, shkruan Pacolli në postimin e tij të fundit në Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.