admin

10964 POSTS 2 COMMENTS

Historia e shqiptares këshilltare në qeverinë britanikë

0
Shqiptarët në Angli. 7 vjeçe emigroi me familjen në Londër. Historia e këshilltares në qeverinë britanikë Sindi Selmani është vajza e re e cila së...

Pas mjekëve, edhe infermierët drejt Gjermanisë: Ja çfarë po ndodh

0
Mbi 615 infermierë mësohet se kanë kërkuar të largohen nga Shqipëria në drejtim të vendeve të BE-së, ndërsa lista kryesohet nga Gjermania. Alarmi është dhënë...

Formula që do t’ju bëjë të lumtur në punë dhe në...

0
Rritja është diçka e mirë dhe ne të gjithë duam të jemi pjesë e një kompanie në rritje. Por ka një anë të errët;...

Google zbulon, destinacionet më të kërkuara në botë për vitin 2017

0
10 destinacionet më të kërkuara në të gjithë botën për vitin 2017 Shumë udhëtarë mund të supozojnë se lista e çdokujt përfshin Parisin, New Yorkun...

Sa kilometra i ngelet makinës pasi ndizet llamba

0
Ndezja e llambës spiune që tregon se karburanti po mbaron është padyshim pjesë e eksperiencës së shoferit. Makina të tregon se ka ardhur koha...

E zgjidhni dot këtë problem matematikor?

0
Ju ndoshta mendoni se jeni më i mençur se një nxënës i ciklit të ulët. Nëse doni ta dini me siguri, provoni aftësinë tuaj...

Vetëm 1% e njerëzve mund ta shohin kafshën në figurë. A...

0
Fotot me mesazhe të fshehura ose kuptime të fshehura kanë qenë të njohura për shumë vite. Ka kaq shumë shembuj ku arti na ka...

DW, Gjermani 772.000 vende të reja pune, ja ku të konkurroni?(VIDEO)

0
Republika Federale e Gjermanisë është njëra prej vendeve më të zhvilluara në Bashkimin Evropian, me nivelin e papunësisë më të ulëtin si dhe me...