Antibiotiku më i fuqishëm natyral: shëron çdo infeksion në trup dhe vret të gjitha parazitët!

645
0

Në këtë artikull do të të paraqesim një antibiotik veçanërisht interesant që vret të gjitha parazitët!
Me fjalë të tjera, ky tonik natyral do t’ju ndihmojë të luftoni sëmundjet më të rrezikshme, të mbrojtur shëndetin tuaj për shkak të vlerave të tij antivirale, antibacteriale, antifungale dhe anti-parazitare. Kjo recetë mesjetare mund t’ju ndihmojë të trajtoni të gjitha sëmundjet dhe të forconi imunitetin tuaj.
Kur filloni të përgatitni këtë ilaç të shkëlqyeshëm, duhet të mbani dorashka kur merreni me përbërësit, sidomos në pjesën ku ju duhet të shtoni specat djeges. Ky tonik mund të stimulojë sinuset tuaja, si rezultat i erës së fortë të saj.

Përbërësit:
¼ filxhan hudhër, grirë imët
¼ filxhan qepë, grirë imët
2 lugë pluhur shafran i Indisë ose 2 copë rrënjë shafran i Indisë
700 ml uthull molle (organike)
2 speca të freskët djegës (vishni dorashka kur pastroni specat)
¼ filxhan xhenxhefil, i grirë
2 lugë gjellerrikë

Përgatitja:
Së pari, përzieni të gjithë përbërësit së bashku, përveç uthulles. Vendoseni përzierjen e përgatitur në një kavanoz qelqi. Merrni uthullen e mollës dhe mbushni kavanozin në majë, duke bërë që dy të tretat e kavanozit të mbushen me përbërës të thatë, dhe pjesa tjetër me uthull molle.
Mbyllni mirë kavanozin dhe tundeni. Kavanozi duhet të mbahet në një vend të freskët dhe të thatë për rreth 2 javë. Nuk është e nevojshme të mbani tonik në frigoriferin tuaj. Duhet ta tundni çdo ditë, ose edhe më mirë, disa herë në ditë.
Pas periudhës prej dy javësh, përmes një garzë, lëngu duhet të tendoset. Shtrydhni mirë në mënyrë që përzierja të lirojë lëngjet e saj. Për më tepër, ju mund të ngrini ushqimin tuaj, duke kombinuar tonik me disa vaj ulliri. Kështu ju mund ta përdorni atë si një sallatë salcë ose shtoni atë në stews tuaj. Përzierja e thatë e mbetur mund të përdoret në përgatitjen e disa enëve të tjera të këndshme.

Përdorimi:
1. Gargarë për disa sekonda dhe gëlltitni.
2. Një lugë gjelle e tonikit të fuqishëm master në baza ditore është e mjaftueshme për të forcuar sistemin imunitar dhe për të luftuar ftohjet.
3. Për të mos e zvogëluar efektin dhe potencialin e saj të fuqishëm, mos e holloni tonikun.
4. Për t’u përdorur në shijen e saj, shtoni gradualisht dozën çdo ditë derisa të jeni në gjendje të pini një gotë të vogël në ditë, preferohet një gotë e vogel pijesh.
5. Merrni një lugë gjelle ilaçi 5-6 herë në ditë për të trajtuar sëmundje më të rënda ose infeksione.
6. Pasi që është e natyrshme dhe pa toksina, ky tonik natyral është i sigurt për gratë shtatzëna dhe fëmijët (gjithmonë përdorni doza të vogla.
7. Mos harroni të jeni gjithmonë të kujdesshëm, toniku ka aromë të fortë dhe të nxehtë.
8. Është një këshillë e vlefshme për të ngrënë disa portokall, limon ose gëlqere pas konsumimit të tonikut me qëllim që të zvogëloni ndjesinë dhe ngrohjen.

Per te tjere artikuj pelqejeni faqen tone :