Ankand i madh , makina te perdorura fillojnë nga 200 euro

50
0

Ministria e Brendshme greke njofton se një tjetër ankand i madh është shpallur, duke u dhënë mundësinë të interesuarve të blejnë një makinë të përdorur me një çmim shumë të ulët.

Magazinat duket se janë boshatisur në Doganën e Komotinit. ADDE njoftoi se ankandi është caktuar për të mërkurën, 4 maj në ora 10:00. Ankandi do të përfshijë një sërë mundësish, duke përfshirë 87 makina pasagjerësh për qarkullim, me çmime që fillojnë nga 200 euro.

Ky ankand ofron një Ford Galaxy të vitit 1999 me motor benzine 2300 cc, si dhe dy Opel Vectra. Njëra është e vitit 1998 dhe fuqizohet nga një motor benzine 1799 cc, dhe tjetri është i 1999 dhe ka një motor 2 litra benzinë.

Në listën e mundësive përfshihen edhe disa modele të prodhuara në vitin 2000, si Nissan X-Trail i vitit 2005 (850 euro) me motor benzine 2.5 litra, Volvo S60 i vitit 2003 (1050 euro) me motor benzinë 1984 cc, por edhe një VW Passat (700 euro) e vitit 2002 me motor benzine 1756 cc.

Në dispozicion është gjithashtu një Opel Corsa me naftë (2000 euro) me motor 1700 kuaj fuqi dhe viti i prodhimit në 2003, një VW Passat Variant me naftë (800 euro) i vitit 2004 me motor 1896 cc, por edhe një Mercedes -Benz me naftë 2 , E270 ( euro) e vitit 2003 me motor 2.4 litra.

Një Ford Mondeo (900 euro) i vitit 2005 me motor 2 litra benzinë dhe një Ford Maverick (2200 euro) i vitit 2004 me motor benzinë + LPG 2261 cc.

Së fundi, është një VW Eos i vitit 2006 (5000 euro) me motor 1984 cc me benzinë, ndërsa është edhe një Jaguar X-Type e vitit 2008 (5500 euro) me motor 2.2 litra me naftë.

Vihet re se shuma e garancisë së pjesëmarrjes në ankande për automjetet në qarkullim është 300 €. Sapo të përfundojë ofertimi i çdo automjeti, ofertuesi duhet të paguajë një avans prej 20% të çmimit të ofertimit në Fondin e Doganës së Komotinit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.