Amerike/ Ben aq ftohte sa qe njerezit bejne patinazh ne det dhe ecin ne oqean (Video)

832
0

Temperaturat e super te larta këtë dimër po terrorizojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pamjet më të fundit na vijnë nga bregu lindor, I cili është dhe më i prekuri. Pas stuhive të tmerrshme me akull e përmbytje, sot banorët u zgjuan me oqeanin e ngrirë. Ata e morën me sportivitet duke dalë e duke shkrepur 

Oqeani Paqësor është përfshirë nga një fenomen natyror i pazakontë, për të cilin dëshmitarë kanë qenë banorët e Masaçusetit në SHBA, të cilët e kanë filmuar dhe e kanë shpërndarë këtë video,e cila është bërë virale në internet.

Në videon e bërë virale në internet vihet re se sipërfaqe të tëra të oqeanit janë të ngrira dhe të mbuluara nga bora.

Temperatura dyshohet të jetë rreth 20 gradë nën zero.

Pamje me Dron se si ka ngrire Oqeani