Ambasadorja amerikane tregon qytetin shqiptar pas të cilit është e dashuruar: E dua, njerëzit atje e shijojnë jetën

1947
0

Ambasadorja e SHBA-ve ne vendin tone, Yuri Kim nga të gjithë qytetet e Shqipërisë, ka zgjedhur Shkodrën si të preferuarin.

“Shkodrën e dua”, i tha ambasadorja amerikane gazetarit Blendi Fevziu, këtë mbrëmje në Opinion.

“Njerëzit atje e shijojnë jetën, kuptojnë artin…”, shtoi ajo më tej.

“Do të thoja çdo qytet është unik, kjo e bën Shqipërinë kaq mahnitëse. Më kujtohet arkitektura e bukur e Beratit.

Plazhet e Himarës, çatitë e gurta të Gjirokastrës dhe eleganca e heshtur e vendit. Shkodrën e dua.

E dua Shkodrën, e dini pse? Se njerëzit atje e shijojnë jetën, kuptojnë artet”, tha ambasadorja Kim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.