Alarm i kuq për Motin në Itali, rrugët e permbytura, pritet përkeqësimi i gjendjes ne kete zone

513
0

Komuna e Krotones është prekur nga një ciklon që ka sjellë reshje të dendura shiu dhe për pasojë edhe përmbytjen e rrugëve dhe makinave.

Ashpersimi i kushteve atmosferike ka qe në i menjëhershëm, me autoritetet që kanë dhënë alarmin e kuq për përkeqësimin e gjendjes në ditët në vijim.

Sipas mediave vendase, gjysma e qytetit është e mbuluar nga një metër ujë, ndërkohë që Mbrojtja Civile dhe Brigada e Zjarrfikësve kanë shpëtuar qindra njerëz në rrezik që ishin bllokuar në makina.

Sipas autoriteteve, cikloni që preku Krotonen së shpejti pritet të lëvizë drejt jugut, ndaj edhe në qytetet e tjera kanë filluar të merren masa paraprake.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.