Aktorja e njohur shqiptare infektohet me koronavirus, shtrohet urgjent në spital/ Ja gjendja e saj

762
0

Diten e djeshme mësohet se është infektuar me koronavirus aktorja e njohur e skenës se teatrit por edhe kinematografise, Rajmonda Bulku .

Aktorja 62-vjeçare ndodhet në spital, por gjendja e saj paraqitet per momentin e qëndrueshme. Ajo nuk paraqet sipmptoma te renda te koronavirusit

Ajo është ndër aktoret më të njohura të kinematografisë shqiptare. Ajo mbahet mend jo vetëm si aktore, por gjithashtu dhe si pjesë e politikës dhe lëvizjes studentore të dhjetorit te viteve ’90.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.