Aksidenti qe përloti çdo shqiptar/ Motra bën një dedikim rrëqethës: “Plot 2 jave pa ty vllau jem..

724
0

Kur kanë kaluar 2 javë nga tragjedia në Velipojë ku Edmond Preka humbi jetën në një aksident bashkë me tre fëmijët e tij të mitur, motra e tij bën një dedikim rrëqethës.

Përmes një mesazhi në faqen e saj të ‘Facebook’-ut Goxhe Preka i kushton fjalë zemre vëllait të saj, ndërsa shton se dhimbja është e madhe dhe se ndihet e shkatërruar. Nga ky aksident mbijetoi vetëm nëna e fëmijëve, Evis Preka

Ja postimi i saj:

“Plot 2 jave pa ty vllau jem

Mke shkatrru mle moter pa vlla mi ke marr tana me vedi mke marr lumturin mke marr shpirtin

Jeton motra me ty ne zemer cdo sekond

Me mungojne shume lojnat Tona qe bashin bashke

Mond moter mke myt mke shkatrru

Me mungon vllai jem

O zot pac drit e Diell ne ate bote engjelli jem jeta jeme tdu e kam me te dasht mor Mond Preka sa te kem jet me jetu

Sa kisha dasht me te perqafu fort e me te shtrengu fort sa mos me te lan me ik kurr kurr prej krahve te mi

Shpirti I motres je ti..

..Vec ai lart ne qill e une une ne toke e dime se sa me dhemb ikja jote e e fmive tu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.