Aksident tragjik në Tepelenë. Humbin jeten 4 persona, plagosen rëndë dy të tjerë (Emrat)

828
0

Katër persona vdiqën dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë në një tragjedi rrugore që ndodhi sonte në Tepelenë.

Ngjarja e frikshme ndodhi sonte rreth orës 19:00, në aksin rrugor Tepelenë-Memaliaj, ku janë përfshirë në aksident rrugor 3 automjete, raporton noa.al.

Një nga 3 mjetet e përfshira ka humbur kontrollin dhe në vijim është përplasur me dy automjete të tjera që qarkullonin në drejtim të kundërt.

Si pasojë e përplasjes së automjeteve kanë humbur jetën 4 shtetas ende të paidentifikuar,

Dalin emrat e 4 viktimave dhe 2 të plagosurve të aksidentit tragjik në Tepelenë

1. Riza Astrit Rapaj i vdekur.

2. Ladi Bega drejtuesi mjetit Toyota, i vdekur.

3. Lavdie Ismail Meta, giendje të rëndë

4. Jani Sandër Meta reminacion.

5.Një e moshuar 80- 90 vjeçare e vdekur.

6. Lefteri Bega 55- 60 vjeçe bashkëshortaja e drejtusit Toyota, e vdekur.