A do te pushtoni vend tjeter pervec Ukraines, ministri rus habit me pergjigjen

2
0

Pas takimit te sotem ne Antalya mes ministrave rus dhe ukrainas, gjate intervistes se ministrit rus, gazetarja e pyet ate nese do te pushtonin ndonje vend tjeter pervec Ukraines.

Ministri i eshte pergjigjur se Rusia nuk ka ndermend te pushtoje asnje vend madje as Ukrainen dhe se ato ndodhen aty jo per te pushtuar Ukrainen por per te mbrojtur te drejtat dhe sigurine e Rusise.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.