A do jetë vaksinimi me detyrim ne Shqiperi? Ja cfare thote kryeministri Rama

169
0

Në komunikimin e sotem, kryeministri Edi Rama njoftoi se janë siguruar 500 mijë doza të vaksinës.

Ai theksoi se stadium “Air Albania” do të përshtatet për vaksinimin, duke shtuar se vaksinimi nuk do të jetë me detyrim. 

“Ky nuk është fundi i përpjekjes sonë për të garantuar që asnjë dozë e vaksinës të mos mungojë deri në fund. Do vazhdojmë të përpiqemi me këmbëngulje dhe pa pushim që plani i vaksinimit të vazhdojë sipas parashikimeve”, deklaroi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.