3 lëkundje të tjera u ndien gjatë mëngjesit

966
0

Pas tre lekundjeve të natës që lamë pas, mëngjesin e sotëm u ndien edhe tri lëkundje të tjera sizmike.

Në orën 05:28 u shënua lëkundje 3 ballë të shkallës Rihter me thellësi 10 km. Epiqendra e tij ishte në detin Adriatik, 52 km në veriperëndim të Tiranës.

Në orën 6:05 u shënua një lëkundje 2.8 ballë, 32 kilometra në veriperëndim të Tiranës, me thellësi 22 km.

Në orën 06:16 pati një tjetër lëkundje 3.3 ballë në detin Adriatik, mësohet nga EMSC. Ky tërmet kishte thellësi 10 km dhe u regjistrua 45 kilometra në veriperëndim të Tiranës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.