22 emra/ Këto janë gratë deputete që kanë braktisur Xhisielën për të mbrojtur Rexhepin

673
0

Kur vjen puna për të kërkuar më shumë kuota në Kuvend, ato janë të parat që reagojnë, por kur duhet të mbrojnë një vajzë të re, bijë dhe motër, gratë e politikës heshtin. Deputetet e Partisë Socialiste po heshtin prej dy ditësh sa i përket rastit të Xhisiela Malokut, vajzës së dhunuar nga Rexhep Rraja, djali i kolegut të tyre, Rrahman Rraja.

Janë 22 gra dhe vajza në grupin Parlamentar të PS, por asnjë prej tyre nuk ka marrë guximin të dalë në mbështetje të Xhisielës, çka i jep krah Rexhepit dhe të ngjashmëve të tij.

E vetmja socialiste që ka dalë në mbrojtje të Xhisielës është ish-kryetarja e FRESSH, Joleza Koka, e cila aktualisht mban postin e këshilltares bashkiake në Tiranë.

Ndërkohë, dëshmia e 25 vjeçares është bërë tashmë publike në çdo media, ku ajo rrëfen dhunën barbare të ushtruar nga djali i deputetit të PS. Aty ajo tregon edhe refuzimin me të cilin është përballur në zyrat e policisë kur është paraqitur për denoncuar dhunën.

Këto janë 22 deputetet e PS që kanë braktisur Xhisielën për të mbrojtur Rexhepin:

Ermonela Valikaj (Felaj)- Partia Socialiste, Eglantina Gjermeni- Partia Socialiste, Vasilika Hysi- Partia Socialiste, Elisa Spiropali- Partia Socialiste, Vilma Bello- Partia Socialiste, Klodiana Spahiu- Partia Socialiste, Lindita Nikolla- Partia Socialiste, Klotilda Bushka- (Ferhati) Partia Socialiste, Milva Ekonomi- Partia Socialiste

Senida Mesi- Partia Socialiste, Mimi Kodheli- Partia Socialiste, Elona Hoxha- Partia Socialiste, Almira Xhembulla- Partia Socialiste, Mirela Kumbaro (Furxhi)- Partia Socialiste, Edlira Bode- Partia Socialiste

Antoneta Dhima- Partia Socialiste, Blerina Gjylameti- Partia Socialiste, Olta Xhaçka- Partia Socialiste, Ogerta Manastirliu- Partia Socialiste, Tatiana Piro (Nurçe)- Partia Socialiste, Adelina Rista- Partia Socialiste, Evis Kushi- Partia Socialiste