10 vite betejë me kancerin, aktorja e njohur ndërron jetë

627
0

Shuhet në moshën 43-vjeçare aktorja austriake Cathy Godbold.

Ajo nuk ka mundur t’ia dalë në betejën me kancerin në tru, ku vuante prej 10-vitesh.

Roli i Deborah Hale Regnery në serialin televiziv “Sydney Morning Herald”, e bëri aktoren të famshme dhe që pas asaj kohe ka pasur disa role në filma të ndryshëm.

Aktorja u diagnostikua me kancer të trurit terminal në vitin 2007 dhe iu nënshtrua trajtimit dhe operacionit për të hequr tumorin.

Megjithatë në janar të të viti 2018 u tha se kanceri ishte rikthyer dhe me sa duket kësaj radhe përgjithmonë.

Fansat e saj kanë shprehur pikëllim për ndarjen në mënyrë të parakohshme të aktores 43-vjeçare./a.k/noa.al/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.