Zjarri tek qendra tregetare/ 40 të shtruar në spital, mes tyre 3 fëmijë

527
0

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj është prononcuar për mediat sa i takon situatës së jashtëzakonshme sot në Lushnje. Ai deklaroi se në spital ndodhen 40 persona, mes tyre 3 janë fëmijë.

Brataj përjashtoi çdo mundësi rreziku për shëndetin e pacientëve, duke theksuar se kanë pasur probleme me asfiksinë nga tymi dhe asnjë pasojë tjetër.