Zjarret pranë tunelit të Kalimashit dalin jashtë kontrollit, pamje si nëpër filma

258
0

Në zonën e tunelit të Kalimashit, zjarret kanë dalë jashtë kontrollit.

Ekipet emergjente janë përqendruar në zonën e tunelit të Kalimashit, ku si pasojë e erërave të forta dhe terrenit, zjarri është përhapur drejt fshatit Shëmri, ndërsa në vendin e quajtur Qafa e Kumbullës është bërë i mundur izolimi i flakëve.

Drejt Kalimashit janë nisur edhe 5 zjarrfikëse të Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.