Zjarr i madh në Dubai pranë Burj Khalifa, flakët përpijnë ndërtesën gjigante

3
0

Një zjarr i madh ka përfshirë një ndërtesë 35-katëshe në Dubai, shumë afër Burj Khalifa në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Flakët u përhapën në një pjesë kompleksi kullash të quajtur 8 Boulevard Walk, i ndërtuar nga zhvilluesi Emaar i mbështetur nga shteti.Mediet e huaja raportojnë se zjarri përfshiu çdo cep të ndërtesës dhe u shua në mëngjesm ndërsa pasojat janë të konsidrueshme.

Autoritetet ende nuk kanë konfirmuar nëse ka persona të lënduar dhe pse u shkaktua rëniia e zjarrit në ndërtesë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.