Zelensky takohet me Shevchenkon: Tani është shumë e rëndësishme të jemi një ekip i fortë (Video)

2
0

Legjenda ukrainase e futbollit, Andriy Shevchenko, është takuar ditën e sotme me Presidentin Volodymyr Zelensky.

Ka qenë ky i fundit që e ka publikuar në rrjetet sociale videon e takimit me ish-futbollistin dhe ish-trajnerin e kombëtares ukrainase. Zelensky e ka falenderuar Shevchenkon për vizitën, teksa thotë se tashmë është më e rëndësishme se kurrë që ukrainasit të jenë një ekip i fortë.

“Andriy Shevchenko, faleminderit!

Për t’i thënë me zë të lartë të vërtetën për luftën mbarë botës. Me ndihmën e ukrainasve dhe projekteve bamirëse. Tani është shumë e rëndësishme të jesh një ekip i fortë. Një ekip i quajtur “Ukrainë”, shkruan Zelensky.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.